SIKÇA SORULAN SORULAR (SSS)

SSS

o-EGITIM programlarına kimler katılmalı ?

Öğrenciler, yeni mezunlar, genç profesyoneller ve profesyoneller aynı zamanda hayat boyu öğrenme ilkesi çerçevesinde konuya ilgili herkes başvurabilir.

Birden fazla programa başvuru yapabilir miyim ?

Birden fazla programa başvuru yapabilirsiniz. Programlar farklı gün ve saatlerde olduğu sürece birden çok programı takip etmeniz mümkündür.

Program bitiminde sertifika veriliyor mu ?

Eğitimi başarıyla tamamlayan katılımcılara, katılım belgesi verilmektedir.

Eğitim programını başarıyla tamamlamak için ne yapmam gerekiyor ?

Eğitime katılanlar başarılı olabilmek için en az 75 puan almak zorundadır. Puanlama şu şekildedir; Katılım: 35 Puan, Ödevler: 35 Puan Dönem sonu uygulamalı pratik : 30 puan. *Eğitim süresi boyunca katılımcıların en fazla bir derse mazeretli katılmama hakkı bulunmaktadır.

o-EGITIM programı hangi dijital araçlarla yürütülüyor ?

TUİÇ Akademi, dijital dönüşüm ve eğitimde dijital araçların önemi düşüncesiyle o-egitim.com web sitesini faaliyete geçirmiştir. www.o-egitim.com web sitesinde çeşitli dijital araçların entegrasyonu ile eğitim süreci yürütülmektedir.

Neden o-EGITIM programına katılmalıyım ?

o-Eğitim (Online Eğitim), video sertifika programları yerine alanında uzmanlar tarafından canlı olarak uygulanan, teknik bilgi ve beceri eğitimi ile birlikte pratiğe dayalı ekip çalışması fırsatı tanıyarak katılımcıların yalnızca teknik değil, kişilerarası becerilerinin de gelişimini destekleyen bir yaşam boyu öğrenim platformudur. • Canlı ve interaktif eğitimlerle öğrendiğini pratiğe dökme, • Proje bazlı çalışmalarla eğitim sonu bir fikir/ürün/pratik yapabilme fırsatı, • Profesyonellerin de dahil olduğu geniş bir ağa dahil olma fırsatı, • Uluslararası geçerliliğe sahip sertifika sahip olma fırsatı.

Eğitim programlarına katılım ücretli mi ?

o-EGITIM Programında katılımcılar, harcırah maliyetleri olmaksızın kendi yetenek ve becerilerini geliştirdikleri bir öğrenme sürecine dâhil olmaktadır. Talep edilen ücret, bu kapsamda değerlendirilmektedir. TUİÇ Akademi bünyesinde, herhangi bir ücret talep edilmeden gerçekleşen webinar ve okuma grupları bulunmakta ve çeşitli sosyal sorumluluk faaliyetleri gerçekleştirilmektedir.

Seçilen programda görüşmeler hangi gün ve saatlerde yapılıyor ?

Her bir eğitimin bilgi sayfasında eğitimlerin hangi gün ve saatte uygulanacağı bilgisi yazmaktadır.

Eğitim programlarını kimler yürütüyor ?

Eğitim programları, programa ait çalışmaları ve uzun yıllar deneyimleri profesyoneller tarafından yürütülmektedir.

Başvuru yaptığım programdan vazgeçtim/devam eden programda değişiklik yapmak istiyorum, iptal edip başka bir programa başvurmak istiyorum mümkün mü ?

Her program, belirli kontenjan dahilinde değerlendirilmekte bu yüzden katılımcıların kayıtlı olduğu programı iptal edip değiştirmelerini mümkün olamamaktadır.

Program nasıl ilerliyor ?

o-egitim.com web adresine üye olduktan sonra programa başvuru gerçekleştiriyorsunuz. Sistem üzerinden ödeme işlemini gerçekleştirip eğitim grubuna dahil ediliyorsunuz. Daha sonra eğitim sayfasında gördüğünüz belirlenen gün veya günlerde haftada 3 saat olmak üzere toplamda 12 saat canlı olarak video görüşme platformu üzerinden eğitimi uyguluyorsunuz. Bu eğitimlerde programla ilgili izlencede yer alan konuları işliyor, eğitmenin inisiyatifi dahilinde simülasyonlar, ekip çalışmaları ve/veya örnek olay incelemeleri ile eğitim hakkında pratik yapma şansına da sahip oluyorsunuz.